Osastojen välinen salibandyturnaus 1.10.2016

Lahden sähköalantyöntekijät ry järjesti sähköliiton ammattiosastojen välisen salibandyturnauksen Lahdessa 1.10.2016. Turnauspaikkana oli energiahalli.

 

Tuloslista:

25. Varkaus - Lahti 6 - 2

26. Oulu - Keuruu/Virtain 9 - 1

27. Raahe - Oulu 0 - 2

28. Keuruu/Virtain - Varkaus 1 - 10

29. Lahti - Keuruu/Virtain 2 - 2

30. Varkaus - Raahe 3 -  5

31. Oulu - Varkaus 4 - 4

32. Raahe - Lahti 6 - 1

33. Keuruu/Virtain - Raahe 0 - 5

34. Lahti - Oulu 2 - 6

 

Oulu                  4 3 1 0 21- 7 7

Raahe              4 3 0 1 16- 6 6

Varkaus            4 2 1 1 23- 12 5

Lahti                  4 0 1 3 7- 20 1

Keuruu/Virtain 4 0 1 3 4- 26 1

 

Sähköfinaali:

35. Oulu - Raahe 3- 4

 

 

PISTEPÖRSSI

 

9 ( 4+ 5) Mäkelä Janne Oulu

8 ( 7+ 1) Paso Veli-Matti Oulu

( 5+ 3) Poutanen Marko Varkaus

Ylikulju Teemu Raahe

( 2+ 6) Huttula Joonas Raahe

7 ( 7+ 0) Keränen Juho Raahe

( 4+ 3) Paganus Tero Varkaus

6 ( 4+ 2) Liuski Janne Oulu

( 3+ 3) Pitkänen Eemeli Varkaus

( 1+ 5) Nevala Sampo Oulu

5 ( 4+ 1) Lehtovaara A-P Varkaus

( 3+ 2) Karhu Juha Raahe

( 1+ 4) Sarja Perttu Oulu

4 ( 3+ 1) Luukinen Matti Oulu

( 2+ 2) Ijäs Toni Oulu

Kaurio Janne Varkaus

( 0+ 4) Jäppinen Markus Varkaus

3 ( 3+ 0) Herrala Kare Keuruu/Virtain

( 2+ 1) Immonen Kalle Varkaus

Luoma Harri Lahti

( 1+ 2) Torvinen Jouni Varkaus

2 ( 2+ 0) Halonen Tero Oulu

Mattila Mauritz Raahe

( 1+ 1) Hill Sami Varkaus

Kaurola Juri Varkaus

Mäntysalmi Valtteri Keuruu/Virtain

Peltonen Sami Lahti

Puumalainen Heikki Lahti

Silvola Toni Raahe

( 0+ 2) Leppänen Tuukka Lahti

1 ( 1+ 0) Jokela Ilkka Lahti

Kirjanen Sasa Lahti

Sihvonen Vesa Lahti

( 0+ 1) Civil Jan Keuruu/Virtain

Hakala Jerry Keuruu/Virtain

 

 

JÄÄHYTILASTO

 

7 Sarja Perttu Oulu

6 Koskela Kalle Keuruu/Virtain

4 Ijäs Toni Oulu

Mäkelä Janne Oulu

Paso Veli-Matti Oulu

Puumalainen Heikki Lahti

2 Halonen Tero Oulu

Herrala Kare Keuruu/Virtain

Huttula Joonas Raahe

Jokela Ilkka Lahti

Jänisniemi Mikko Lahti

Jäppinen Markus Varkaus

Keränen Juho Raahe

Lehtovaara A-P Varkaus

Liuski Janne Oulu

Luoma Harri Lahti

Luukinen Matti Oulu

Mattila Mauritz Raahe

Mäntysalmi Valtteri Keuruu/Virtain

Paganus Tero Varkaus

Salenius Kari Lahti

Torvinen Jouni Varkaus

Ylikulju Teemu Raahe